Замовити дзвінок
Тест швидкості
Тест швидкості
Поради для покращення з’єднання через Wi-Fi

Так, як в більшості випадків використовується бездротове з'єднання, через Wi-Fi, ми зібрали для Вас список порад для покращення якості з'єднання даного типу підключення. 

1. Перевірка фізичного з’єднання та перезавантаження

Радимо Вам, перш за все, перевірити фізичне підключення інтернет кабелю. Він повинен бути щільно підключений у відповідний роз’єм роутера, який зазвичай підписаний WAN або Internet, а також виділений іншим кольором. Також зверніть увагу на те, що проблеми з мережевою розеткою або блоком живлення, можуть негативно впливати на роботу Wi-Fi роутера, що може призвести до виходу обладнання з ладу. 

2. Оптимальне розміщення Вашого WI-FI роутера 

Розміщувати роутер потрібно так:

  • По можливості він повинен знаходитись рівновіддалено від всіх Ваших пристроїв
  • Радимо Вам антени та корпус розташовувати так, як вказано в інструкції (для зовнішніх антен краще вертикальне розташування) 

  • Роутер повинен мати вільний доступ до вентиляції, щоб уникнути перегріву компонентів.
  1. Найбільш критичні до якості мережі пристрої краще підключити по кабелю до  Wi-Fi роутера (зазвичай там є вільні порти, підписані як LAN)

 3. Покращення роботи Wi-Fi мережі через веб-інтерфейс 

  • Для зручного використовування Wi-Fi роутера виробники розробили веб-інтерфейс (інтерактивну сторінку налаштування), за допомогою якої можливо зручно, для користувача, змінити налаштування роботи пристрою.

    У даному розділі ми приведемо приклади ситуацій з якими Ви можете зіткнутися, та порадами на що в таких випадках краще звернути увагу. Варіанти зміни конфігурацій обладнання, оновлення програмного забезпечення та інші маніпуляції для різних виробників роутерів знаходяться у вільному доступі, в мережі інтернет. 

    На даний момент, практично всі роутери транслюють бездротову мережу на частоті 2,4 ГГц або 5 ГГц. У кожної з них є як свої плюси, так і мінуси. Сигнал на частоті 2,4 ГГц має більшу зону покриття, але має меншу пропускну здатність та кількість каналів, на яких може працювати. Сигнал на частоті 5 ГГц має меншу зону покриття, але має більшу пропускну здатність та кількість каналів, на яких може працювати.


  • Варто звернути увагу на таку властивість, як канал передачі даних у Wi-Fi роутерах. Зазвичай роутери, які працюють на 2,4 ГГц мають автоматичний вибір каналу. У багатоповерхових будинках ця ситуація може призвести до перевантаження певних каналів, та погіршити здатність передачі даних Вам та Вашим сусідам. Радимо перевіряти завантаженість каналів через програмне забезпечення, що є у вільному доступі, як один з прикладів такого програмного забезпечення  - wifi analyzer.

    Перевірку можна проводити на комп'ютері та телефоні,  завантажувати Wi-Fi канал та змінювати Wi-Fi канал роутера на менш завантажений.


    Також потрібно зауважити, що пристрої, які не підтримують нові стандарти зв’язку (від 802.11n і вище), підключаючись до роутера по старому стандарту (802.11g), автоматично знижують швидкість до характеристик застарілого стандарту для всіх пристроїв.

    Зверніть увагу,  що швидкість Інтернету через Wi-Fi розподіляється на всі пристрої, які до нього під’єднані та сумарно відповідає максимальній пропускній можливості Wi-Fi. Це значення не може бути більше за Ваш тарифний план.

Вимірювання швидкості мережевого з'єднання

Вимірювання швидкості мережевого з’єднання

Для коректного вимірювання швидкість, рекомендуємо використовувати пряме дротове підключення до Вашого обладнання. На швидкість бездротового з’єднання Wi-Fi можуть впливають зовнішні чинники, які не залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації.

Перед вимірюванням швидкості рекомендуємо:

  • Тимчасово відключити програми захисту (firewall, антивіруси і т.д.);
  • Переконатися, що не активні такі додатки як torrent, vpn і т.д.;
  • Перевірте стан підключення кабелю до входу мережевої карти. Зверніть увагу, щоб кабель був щільно підключений та без видимих зовнішніх пошкоджень;
  • Перевірте завантаженість Вашого комп’ютера, а саме стан центрального процесора, оперативної пам’яті, жорсткого диску. Прийнятна завантаженість компонентів комп’ютера не повинна перевищувати 80-90%, інакше зі збільшенням завантаженості можуть виникати серйозні збої в роботі обладнання.

Для перевірки швидкості Інтернет з'єднання, Вам необхідно відкрити сайт www.speedtest.net ,

11

вибрати сервер Kiev o3 (натиснути Change Server (змінити сервер), для оптимального проведення тесту, вибрати сервер Kiev o3)

та натиснути кнопку “Go”. Після проведення тесту Вам будуть відображатись результати тестування.

Необхідно брати до уваги те, що чим далі розташовується сервер для тесту швидкості, тим меншою може бути швидкість Інтернет з'єднання під час вимірювання.

 

Якщо наші поради не допомогли, зверніться, будь ласка, до операторів нашого контакт-центру, за допомогою чат-боту в каналах Telegram, Viber, Facebook, електронною поштою support@o3.ua, або за контактними номерами, які вказані на сайті https://o3.ua/contacts/ .